Çarpanlar ve Katlar

8. Sınıf Çarpanlar ve Katlar / LGS Çıkmış ve Örnek Sorular

8. Sınıf Matematik Çarpanlar ve Katlar konusu ile ilgili LGS’de çıkmış sorular ve yayınlanan LGS örnek soruların derlenmiş halidir. Aşağıdaki bağlantıdan pdf olarak indirebilirsiniz. NOT : Mart 2020 soruları dahildir. Yeni sorular yayınladıkça eklenecektir. PDF İNDİR Cevap Anahtarı 1C 2D 3C 4C 5B 6D 7B 8B 9B 10C 11C 12C …

İndirmek için tıklayın »

8. Sınıf EBOB EKOK / Çalışma Kağıdı

Döküman Önizleme PDF İndir Çalışma Kağıdı İçeriği İlgili Kazanımlar Çalışma Kağıdı İçeriği En Büyük Ortak Bölen (EBOB) EBOB Problemleri En Küçük Ortak Kat (EKOK) EKOK Problemleri EBOB ve EKOK Özellikleri İlgili Kazanımlar İki doğal sayının en büyük ortak bölenini (EBOB) ve en küçük ortak katını (EKOK) hesaplar, ilgili problemleri çözer.

İndirmek için tıklayın »

8.Sınıf Çarpanlar ve Asal Çarpanlara Ayırma / Çalışma Kağıdı

Döküman Önizleme PDF İndir Çalışma Kağıdı İçeriği İlgili Kazanımlar Çalışma Kağıdı İçeriği Doğal Sayıların Çarpanları (Bölenleri) Asal Sayılar ve Asal Çarpanlara Ayırma İlgili Kazanımlar M.8.1.1.1. Verilen pozitif tam sayıların pozitif tam sayı çarpanlarını bulur, pozitif tam sayıların pozitif tam sayı çarpanlarını üslü ifadelerin çarpımı şeklinde yazar.

İndirmek için tıklayın »